חייגו עכשיו 03-6240102
22nd אוקטובר 2015 | על ידי: nadlan

משקיעי נדלן בישראל והרכבת הקלה


                      עבודות הרכבת הקלה בתל אביב מגבירות את אי-הוודאות בכל הקשור לשווי הנדל"ן המניב  של המשרדים להשכרה והמשרדים למכירה באזורים שהנגישות אליהם צפויה להיפגע בשנים הקרובות בתל אביב וברמת גן לדוגמא, הן בתקופת העבודות והן בסיומן של העבודות.משרדים בתל אביב והרכבת

השפעת עבודות והחפירות על משרדים להשכרה
אמנם שוויים של נכסים מניבים של משרדים במגדלי משרדים להשכרה ומגדלי משרדים למכירה, מבוסס על חוזי השכירות הקיימים, אך יחד עם זאת, יש להביא בחשבון את המגמות בחידוש החוזים, את שיעורי התפוסה הצפויים ולהנחות שהשוכרים ידרשו בשל הפגיעה בתנאים.

משרדים למכירה ברמת גן במקום תל אביב?

כיום, החשש העיקרי של המשקיעים בנדל"ן מניב,ובעיקר כאלו שמשקיעים במשרדים למכירה  באיזור תל אביב ורמת גן הוא ששוכרי המשרדים יחפשו אלטרנטיבות להשכרה ויעברו אל מחוץ לאיזור התוואי של עבודות הרכבת הקלה, דבר העלול  להביא לירידה במחירי השכירות ובשווי הנכסים.
אך כאשר מנתחים את המציאות, ניתן לראות כי מערך הכוחות הכלכלי של ביקוש-היצע נותן את תוצאותיו גם הפעם –  התעניינות השוכרים במעבר למשרדים להשכרה  מחוץ לתוואי הרכבת הקלה גורמת לכך שהביקוש למשרדים להשכרה ומשרדים למכירה מחוץ לתוואי העבודות עולה ויחד איתו עולה מחיר השכירות למ"ר מסחר מחוץ לתל אביב ורמת גן.

התשואה למשקיעים עולה?

עובדה זו, גורמת לשוכרי המשרדים להשכרה במגדלים לשקול פעם נוספת את הכדאיות להוציא לפועל את תוכנית המעבר וההשקעה בהקמת משרד, עם כל המשתמע מכך. מה גם  שהערכה היא כי תוך שלושה חודשים, הלקוחות, העובדים ותושבי תל אביב ורמת גן, יתרגלו לשינוי, כולם יסתדרו, באופניים, ברגל, באוטובוסים, ברכבת וגם במכוניות – ילמדו באילו רחובות אפשר לנסוע, ובאילו לא והיכן ממוקמים חניוני החנה וסע שקיימים כיום במעגל הצמוד לתל אביב.

הנחת היסוד שלנו בסטאטוס השקעות נדלן היא שמחירי המשרדים להשכרה והמשרדים למכירה יעלו עם סיום הקמת הרכבת הקלה ויפצו על ירידת המחירים בתקופה בה העבודות יהיו בעיצומן.
ואכן, מניסיון המצטבר בעולם ומבדיקה שערכה לשכת השמאי מקרקעין, בסיומן של העבודות על הרכבת הקלה, צפויה עלייה משמעותית במחיר למ"ר מסחר של 50% – 20% לעומת היום באזור ציר הרכבת הקלה.

אודות הכותב:nadlan

Comments are closed.

צרו איתנו קשר עכשיו!

שם*

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון

פרטים

סטאטוס השקעות נדל"ן

החילזון 5 ר"ג

03-6240102
03-5612468